Erikoisnäyttely 2013

18.5.2013, TAMMISAARI

Tuomari Mieke Van Viegen-Rappange, Alankomaat

BIS

1. Nambygo Ik ben Idefix (kk)
2. Hollandroy Tyske (pk)
3. Junipermoor’s Northern Harrier (lk)

BIS-veteraani

1. Nambygo Ik Ben Idefix (kk)
2. Shire’s Arwen (lk)
3. Aada (pk)

BIS-kasvattaja

1. Kennel Hollandroy (pk)
2. Kennel Woodenshoe’s  (kk)
3. Kennel Kare-Saran (lk)

BIS-jälkeläisryhmä

1. Suzi-Dog’s Fixed Star (kk)


Karkeakarvaiset

Urokset, junioriluokka

1 – Häjy De Blauwe Pastorie ERI / 3
2 – Meevaller Deugniet EH / 4
3 – Meevaller Dolblij ERI / 2 SA vara-SERT
4 – Meevaller Dreumes H
5 – Meevaller Dropje H
6 – Meevaller Duiveltje H
7 – Woodenshoe’s Son Of The Star ERI / 1 SA PU4 SERT

Urokset, avoin luokka

8 – Joep ERI / 2 SA
9 – Pokenas Fonzzy ERI / 1 SA
10 – Suzi-Dog’s Exquisite Smile H
11 – Syrjän Dumle-Aimo EH / 3

Urokset, valioluokka

12 – Crispin Castor De Ruwe Kempenaer ERI / 1 SA PU3
13 – Meevaller Booswicht ERI / 4
14 – Meevaller Charmeur Ster ERI / 3
15 – Suzi-Dog’s Fast Fwd Fellow EH
16 – Zemin Enne-Star ERI / 2
Urokset, veteraaniluokka
17 – Nambygo Ik Ben Idefix ERI / 1 SA PU1 ROP-VET ROP
18 – Nambygo Ik Ben Inno ERI / 2 SA PU2

Nartut, junioriuokka

19 – Meevaller Doornroosje EH / 4
20 – Woodenshoe’s Shooting Star EH / 1
21 – Woodenshoe’s Silverstar EH / 3
22 – Woodenshoe’s Stardust EH / 2
23 – Woodenshoe’s Starshine T

Nartut, nuorten luokka

24 – Pokenas Freja ERI / 1

Nartut, avoin luokka

25 – Meevaller Avondster H
26 – Meevaller Bolleboosje EH / 2
27 – Meevaller Check Dat Chick EH / 1

Nartut, valioluokka

28 – Call Me Camilla V. Brabantstad EH / 1
29 – Meevaller Applaus EH / 2
30 – Meevaller Aureool EH / 3
31 – siirretty veteraaniluokkaan

Nartut, veteraaniluokka

31 – Nambygo Interessant Ida ERI / 3 KP
32 – Nambygo Frau Fernanda ERI / 2 KP
33 – Nambygo Frau Fortuna ERI / 1 SA PN1 VSP-VET VSP

Kasvattajaluokka

3000 – Kennel Meevaller, koirat 3,13,27,29 2 KP
3001 – Kennel Woodenshoe’s, koirat 7,20,21,22 1 KP ROP-KASVATTAJA

Jälkeläisluokka

5000 – Meevaller Amusant EI ESITETTY
5001 – Nambygo Frau Fortuna, koirat 13,26,29,30 2 KP
5002 – Suzi-Dog’s Fixed Star, koirat 7,16,20,27 1 KP ROP-JÄLKELÄISRYHMÄ

Lyhytkarvaiset

Urokset, junioriluokka

34 – Kare-Saran Örkki EH / 1

Urokset, avoin luokka

35 – Enlil Des Crocs De L’olympe EH / 1
36 – Junipermoor’s Northern Goshawk POISSA
37 – siirretty valioluokkaan
38 – Rochallor Romeo Delight T

Urokset, valioluokka

37 – Junipermoor’s Northern Harrier ERI / 1 SA PU1 ROP

Nartut, junioriluokka

39 – Kare-Saran Ähäkutti EH / 4
40 – Kare-Saran Öhöm EH / 3
41 – Kare-Saran Öljytär ERI / 2 SA PN4 SERT
42 – Kare-Saran Ötökkä EH
43 – Kare-Saran Över EH
44 – Kare-Saran Öykkäri H
45 – Kastaalin Witch ERI / 1 SA

Nartut, nuorten luokka

46 – Santos’souriant Veronique ERI /1 SA

Nartut, avoin luokka

47 – Carondan Amalia EH / 3
48 – Dark’un’s Kristal-Dior POISSA
49 – Kare-Saran Åi’Prinsessa ERI /2 SA vara-SERT
50 – Stemma’s Dromerig-Xenya ERI / 1 SA

Nartut, valioluokka

51 – Cera Des Fonds De Gueule ERI / 4
52 – Chelsey Qalt Mercator ERI / 1 SA PN1 VSP
53 – Esaber Controle Voor Wanda ERI / 3 SA PN3
54 – Stemma’s Carma-Xenya ERI / 2 SA PN2

Nartut, veteraaniluokka

55 – Shire’s Arwen ERI / 1 KP ROP-VET
56 – Stemma’s Xenya-Ondina EH / 2

Kasvattajaluokka

3002 – Kennel Kare-Saran, koirat 34,40,41,49 1 KP ROP-KASVATTAJA

Pitkäkarvaiset

Urokset, junioriluokka

57 – Konnamuorin Oskari EH / 2
58 – Svartskenens Qing Brave J-D EH / 1
Urokset, nuorten luokka
59 – Azuricoyotes Niva Valhalla ERI / 1 SA PU4 vara-SERT
60- Hollandroy Thor-Titane ERI / 2

Urokset, avoin luokka

61 – Hollandroy Hello-Hampus POISSA
62 – Hollandroy Ukko H
63 – Hollandroy Urban ERI / 1 SA PU1 SERT VSP
64 – Hollandroy Ursus ERI / 3
65 – Hollandroy Usko ERI / 4
66 – Minanthe’s Esmeril-Bertil ERI / 2

Urokset, valioluokka

67 – Amidos Vän Falco Jerome ERI / 1 SA PU2

Urokset, veteraaniluokka

68 – Jerome-Duc V.D. Passchin ERI /1 SA PU3 VSP-VET

Nartut, junioriluokka

69 – Svartskenens Queen Bee Mandi H
70 – Tarita’s Melody Lady EH / 1

Nartut, nuorten luokka

71 – Hollandroy Tirayaka ERI / 2 SA PN4
72 – Hollandroy Tyske ERI / 1 SA PN1 SERT ROP
73 – Svartskenens Perfect Lola ERI / 3

Nartut, avoin luokka

74 – Amidos Vän Gazi Lily ERI
75 – Creepy Cranberry Wapini Von Folge EH
76 – Eviko Hanna-Gergo POISSA
77 – Hollandroy Umia EH
78 – Hollandroy Umora POISSA
79 – Hollandroy Undine POISSA
80 – Kwenhwyfar Hasse V.D. Dorestee ERI / 1 SA PN2 vara-SERT
81 – Minanthe’s Esdora-Hele ERI
82 – Minanthe’s Esminja-Hele H
83 – Mirrewil’s Lina Uit De Kunst Uksi ERI / 4
84 – Onnenkäpälän Creeta ERI / 3
85 – Somatuulen Blavod Aicha POISSA
86 – Somatuulen Cinnamon Aurora ERI / 2
87 – Svartskenens Neat Misty EH

Nartut, veteraaniluokka

88 – Aada ERI / 1 SA PN3 ROP-VET

Kasvattajaluokka

3003 – Kennel Hollandroy, koirat 60,63,71,72 1KP ROP-KASVATTAJA
3004 – Kennel Svartskenens EI ESITETTY

Jälkekäisluokka

5003 Jerome-Duc V.D. Passchin EI ESITETTY