Erikoisnäyttely 2014

2.8.2014, YLÖJÄRVI

Tuomari Jan De Gids

BIS

1. Esaber Controle Voor Wanda
2. Hertogin Hadewych V.D. Rozenborgh
3. Nambygo Ik Ben Idefix

BIS-veteraani

1. Nambygo Ik Ben Idefix
2. Rochallor Love Walks In
3. Saralpian Anthony

BIS-kasvattaja

1. Meevaller
2. Shooters Brindle
3. Esaber

BIS-jälkeläisryhmä

1. Black Aura’s Eos Bewaker
2. Darkun’s Hartelijk-Blij

BIS-pentu

1. Azuricoyotes Niva Alysrazor
2. Kare-Saran A’ronia


Pitkäkarvaiset

Pennut, nartut 5-7 kk

77 – Azuricoyotes Niva Alysrazor 1 KP ROP-pentu
78 – Azuricoyotes Niva Sindragosa 2 KP

Urokset, junioriluokka

1 – Aramis EH 2
2 – Harald H
3 – Il Est Roy Du Hameau Des Trois Fontaines EH
4 – Konnamuorin Pätkä EH 1
5 – Svartskenens Rest Of My Life EH 3
6 – Svartskenens Rule The World EH 4

Urokset, nuorten luokka

7 – Hollandroy Zarco H
8 – Shooters Brindle Air Eos EH
9 – Tialan Armani ERI1 SA PU1 SERT VSP
10 – Tialan August ERI

Urokset, avoin luokka

11 – Amidos Vän Hippy Dandy T
12 – Azuricoyotes Niva Valhalla ERI 1
13 – Black Aura’s Eos Bewaker EH 3
14 – Konnamuorin Lyly EH 4
15 – Konnamuorin Onni H
16 – Svartskenens Qing Hero J-D ERI 2

Urokset, veteraaniluokka

79 – Saralpian Anthony ERI 1 SA PU2 VET-ROP

Nartut, junioriluokka

17 – Hollandroy Bounzing Bella H
18 – Konnamuorin Pamela ERI 1 SA PN3 vara-SERT
19 – Shooters Brindle Ambra Lenita ERI 3
20 – Shooters Brindle Ancilla Lenita EH 4
21 – Shooters Brindle Araya Lenita ERI 2 SA
22 – Svertskenens Read My Lips Lola EH

Nartut, nuorten luokka

23 – Hiska Of Kathoune’s Dream EH 2
24 – Tialan Adele ERI 1 SA PN4

Nartut, avoin luokka

25 – Hollandroy Tyske EH 2
26 – Hollandroy Zasnamy ERI 1 SA PN2 SERT
27 – Kierra Des Leus Chapellois H
28 – Svartskenens Queen Bee Mandi T

Nartut, valioluokka

29 – Hertogin Hadewych V.D. Rozeborgh ERI 1 SA PN1 ROP
30 – Hollandroy Heera-Amy ERI 2 SA
31 – Somatuulen Aurora Alina -poissa-

Nartut, veteraaniluokka

80 – Aada ERI 1 SA VET-VSP
81 – Black Aura’s Daphne Bonzer ERI 2

Kasvattajaluokka

1000 – Hollandroy -ei esitetty-
1001 – Konnamuorin -ei esitetty-
1002 – Shooters Brindle 1 KP
1003 – Svartskenens 2 KP

Jälkeläisluokka

2000 – Black Aura’s Eos Bewaker 1 KP

Lyhytkarvaiset

Pennut, urokset 7-9 kk

82 – Kare-Saran Ai’ka Kelmi 3
83 – Kare-Saran Ai’Kauhee –
84 – Kare-Saran Ai’prkl 2 KP
85 – Kastaalin Ukkonen 4
86 – Kiilankullan Ahti –
87 – Kiilankullan Ilmarinen –
88 – Kiilankullan Kullervo 1 KP VSP-pentu

Pennut, nartut 7-9 kk

89 – Kare-Saran A’Viva –
90 – Kare-Saran Ai’Caramba –
91 – Kare-Saran Ai’dia -poissa-
92 – Kare-Saran Ai’kamoinen 2 KP
93 – Kare-Saran A’ronia 1 KP ROP-pentu
94 – Kastaalin Ukontatar –
95 – Kiilankullan Mielikki 3
96 – Kiilankullan Vellamo 4

Urokset, junioriluokka

32 – Esaber Sterke Mnementh EH 2
33 – Esaber Unieke Golanth ERI 1

Urokset, nuorten luokka

34 – Rochallor Thunderball – poissa-
35 – Rochallor Top Gun H

Urokset, avoin luokka

36 – Kare-Saran Ällikkämies H
37 – Kare-Saran Örkki H

Urokset, valioluokka

38 – Junipermoor’s Northern Harrier ERI 1 SA PU1 VSP

Urokset, veteraaniluokka

97 – Dark’un’s Hansworst-Xenon ERI 1 VET-VSP

Nartut, junioriluokka

39 – Casa d’Agostini Milwaukee Mile EH 1
40 – Esaber Vliegende Faranth EH 2

Nartut, nuorten luokka

41 – Kastaalin Witch ERI 1 SA vara-SERT
42 – Rochallor Fifth Element H

Nartut, avoin luokka

43 – Kare-Saran Ärripurri ERI 2
44 – Kare-Saran Öljytär H
45 – Kare-Saran Öykkäri HYL
46 – Santos’Souriant Veronique ERI 1 SA PN4

Nartut, valioluokka

47 – Canine For Use Darra ERI 2 SA PN3
48 – Esaber Controle Voor Wanda ERI 1 SA PN1 SERT MVA ROP
49 – Stemma’s Dottie Daster-Xenya ERI 3 SA

Nartut, veteraaniluokka

98 – Dark’un’s Hartelijk-Blij ERI 2
99 – Rochallor Love Walks In ERI 1 SA PN2 VET-ROP

Kasvattajaluokka

1004 – Esaber 1 KP
1005 – Rochallor -ei esitetty-

Jälkeläisluokka

2001 – Darkun’s Hartelijk-Blij 1 KP

Karkeakarvaiset

Urokset, junioriluokka

50 – Aloha Kãkou Roel Romi ERI 1
51 – Hantaywee Akecheta Crispin EH 3
52 – Hantaywee Angry Bird Crispin EH 2
53 – Hantaywee Chaska Crispin -kivespuutos-

Urokset, avoin luokka

54 – Häjy Be Blauwe Pastorie ERI 1 SA PU3 SERT
55 – Joep ERI 2 SA PU4 vara-SERT
56 – Meevaller Deugnist -poissa-
57 – Meevaller Dolblij EH 4
58 – Meevaller Dreumes -poissa-
59 – Meevaller Duiveltje EH 3
60 – Woodenshoe’s Son Of The Star EH

Urokset, valioluokka

61 – Crispin Castor de Ruwe Kempenaer ERI 2 SA
62 – Meevaller Booswitcht ERI 1 SA PU2
63 – Meevaller Charmeur Ster ERI 3 SA
64 – Zemin Enne-Star ERI 4 SA

Urokset, veteraaniluokka

100 – Nambygo Ik Ben Idefix ERI 1 SA PU1 ROP VET-ROP
101 – Vambygo Ik Ben Inno ERI 2
102 – Suzi-Dog’s Fast Fwd Fellow -poissa-

Nartut, junioriluokka

65 – Hantaywee Chu Nalani EH 2
66 – Hantaywee Chumani Nalani EH 1

Nartut, nuorten luokka

67 – Aloha Kãkou Punahele Peony -poissa-

Nartut, avoin luokka

68 – Meevaller Check Dat Chick ERI 2 SA PN3 SERT
69 – Meevaller Doornroosje EH 3
70 – Woodenshoe’s Shooting Star ERI 1 SA PN2
71 – Woodenshoe’s Silverstar EH 4
72 – Woodenshoe’s Stardust H

Nartut, valioluokka

73 – Aloha Kãkao Nalani Alma ERI 3
74 – Meevaller Amusant ERI 2 SA PN4
75 – Pokenas Freja ERI 1 SA PN1 VSP
76 – Zemin Eiku Titan-Heti ERI 4

Nartut, veteraaniluokka

103 – Call Me Camilla V. Brabantstad ERI 1 SA VET-VSP
104 – Hetty Blok V.D. Vinkenburcht EH 4
105 – Nambygo Frau Fortuna ERI 2 SA
106 – Nambygo Intressad Ida ERI 3

Kasvattajaluokka

1006 – Hantaywee -ei esitetty-
1007 – Meevaller 1 KP
1008 – Nambygo 2 KP
1009 Woodenshoe’s -ei esitetty-

Jälkeläisluokka

2002 – Call Me Camilla V. Brabantstad -ei esitetty-
2003 – Meevaller Amusant -ei esitetty-