Rotumestarit 2017

FH rotumestaruus, Kouvola, 29.7.2017

Tuomarina Ari Kansikas

PAEJ1

Ei tuloksia.

– lku Kare-Saran Örkki, Satu Juurikka – 53 pistettä
– lkn Kare-Saran A’Viva, Marje Palomäki – 39 pistettä

PAEJ2

Ei tuloksia.

– lkn IT IS A’Bitch, Sanna Sorjonen – 52 pistettä

IPO rotumestaruus, Sastamala, 30.9.2017

Tuomareina Juha Kurtti & Outi Hermiö

PASU1

1. lkn Catootje Gladiateur, Kata Simola – 82–73–89=244 IP1 RM-3 ’17
– lku Kare-Saran Bakteeri Tähtinen, Anne Tähtinen – 75–60–72=207

PASU2

1. lku Drak’era Beorn,  Laura Salo – 90–72–77=239 IP2

PASU3

1. lkn Kare-Saran Ähäkutti, Jane Ilomäki – 92–90-85=267 IP3 RM-1 ’17
2. lku Kare-Saran Ai’Prkl, Minna Haapanen – 86–75–86=247 IP3 RM-2 ’17
– lku Kare-Saran Örkki, Satu Juurikka – 95–55–86=236

PK-jälki rotumestaruus, Kauhajoki, 1.10.2017

Tuomarina Raija-Liisa Tuomisto

PAJÄ1

Ei tuloksia.

– lku Working Stripes Amoral, Mira Mikkola – 0-70-0 (ohjaaja luopui)

PAJÄ2

1. lkn Kare-Saran Åi’Mustikka, Susanna Kinnunen – 29-168-91= 288 JK2 RM-2 ’17

PAJÄ3

1. lkn Kare-Saran Ai’Dia, Johanna Rantanen – 30-167-89=286 JK3 RM-1 ’17

Agility rotumestaruus, Tampere, 1.10.2017

Tuomareina Minna Räsänen & Timo Teileri

A MAKSI 1

Ei tuloksia.

– lku Kare-Saran Ai’kauhee, Anri Saarinen, – HYL
– lkn Kare-Saran Åi’ Prinsessa, Päivi Kinnunen – HYL
– pkn Janis Joplin Du Mont Brabant, Nadja Keskifrantti – HYL

A MAKSI 2

1. lkn Kare-Saran Ai’mää Vai, Taina Korhonen – 43,45 3,75 -6,55 0 -6,55 LUVA RM-1 ’17

A MAKSI 3

Ei tuloksia.

– lkn Carondan Amalia, Tiina Pehkonen – HYL
– pkn Onnenkäpälän Creeta, Nadja Keskifrantti – HYL
– lkn Azuricoyotes Chimarvamidium, Aino Ihamäki – HYL
– lkn Kiilankullan Vellamo, Anni Petäjoki – HYL

TOKO rotumestaruus, Kokkola, 8.10.2017

Tuomarina Piritta Pärssinen

ALO

Ei tuloksia.

– lkn Working Stripes Alma, Sanna Kaski – HYL

AVO

1. lku Working Stripes Amoral, Mira Mikkola – 217,5 p., 3-palkinto RM-1 ’17

VOI

1. lkn Kare-Saran Z’inni, Eija Karjalainen – 198,5 p., 3-palkinto RM-1 ’17
– pku Tialan Armani, Henni Särkiniemi – 137,5 p.

EVL

Ei tuloksia.

– lkn Kare-Saran Ötökkä, Hanna Suo – 0 p.

PK-haku rotumestaruus, Nurmijärvi, 21.10.2017

Tuomareina Heidi Helin & Antti Konttinen

PAHA2

1. lku Holland Parker v. Le Dobry, Camilla Gustafsson – 165–28–95=288, HK2 RM-1 ’17
2. lkn Kare-Saran Ähäkutti, Jane Ilomäki – 164–28–88=280, HK2 RM-2 ’17
– lkn Kare-Saran Ai’ka Pommi, Marja Uusitalo – 116–27–85=228

PAHA3

Ei tuloksia.

– lkn Kare-Saran Åi’Prinsessa, Päivi Kinnunen – 114–14–46=174
– lkn Kare-Saran Åi’Sinikka, Elina Heinonen – 116–27–0 (ohjaaja luopui)
– lku Jumpin’ Jack Flash de la Terre des Flandres, Satu Kaijanto – 112–24–0 (ohjaaja luopui)

Rally-toko rotumestaruus, Lieto, 3.12.2017

Tuomarina Tiia Hämäläinen

ALO

1. lkn Kare-Saran Ai’Ka Pommi, Marja Uusitalo – 96 p., RM-1 ’17
2. lkn Bellalypso Juke Box-Volteeaz, Outi Pyhälä – 82 p. RTK1 RM-2 ’17
3. lku Rochallor Jaws, Jonna Laitinen – 75 p.,  RM-3

AVO

Ei osallistujia.

VOI

1. lku Kare-Saran Ai’Kauhee, Anri Saarinen – 88 p., RM-1 ’17
2. lkn Kare-Saran A’Viva, Marje Palomäki – 72 p., RM-2 ’17

MES

1. pkn Kierra Des Leus Chapellois, Laura Lindeman – 83 p., RM-1 ’17