Kasvattajat

Kasvattajalista

Kasvattajalistalla julkaistaan kasvattajat, jotka ovat Suomen Hollanninpaimenkoirat ry:n jäseniä ja ovat kasvattaneet pentueen tai ilmoittaneet yhdistyksen listalle pentuesuunnitelmansa. Kasvattajalistalla mainitut kasvattajat sitoutuvat ilmoittamaan kaikki hollanninpaimenkoirapentueensa yhdistyksen pentulistalle kahden viikon kuluessa pentujen syntymästä.

Lisätietoja kasvattajalistasta: jalostus@holsku.fi

Pitkäkarvaiset

Amidos Vän
Anneli Fellman
Hämeentie 120
31500 Koski TL
annelifellman@gmail.com
040 846 6611
Azuricoyotes
Sanna Korhonen
Tutjuntie 180
83160 Tutjunniemi
azuricoyotes@gmail.com
0400 941 037
Hollandroy
Ulrika Biström
Ingvalsbyntie 528
10520 Tenhola
ulrika.ehrnsten@hotmail.com
040 709 1439
Konnamuorin
Tarja Virolainen
Syväsatamantie 11
49460 Hamina
tarja.virolainen@pp.inet.fi
040 5057 776
Minanthe's
Minna Pärssinen
Hahmajärventie 59
38460 Sastamala
minanthes@gmail.com
0400 495 505
Spacetime
Janita Riekki
Leppälammentie 377
05100 Röykkä
janita.riekki@gmail.com
040 770 8446
Stripestream's
Heidi Säynevirta
saynevirta.heidi@gmail.com
044 557 5767
Tarita's
Katia Marttila
Koivutie 20
34980 Killinkoski
katia.narva@gmail.com
050 525 3544
Tialan
Sauli Tiala
Sandöntie 110
68910 Pännäinen
sauli.tiala@gmail.com
0500 562 644

Lyhytkarvaiset

Azuricoyotes
Sanna Korhonen
Tutjuntie 180
83160 Tutjunniemi
azuricoyotes@gmail.com
0400 941 037
Cassiobeijen
Susanna Kinnunen ja
Päivi Kinnunen
Pornainen
cassiobeijen@hotmail.com
Diamandin
Johanna Rantanen
Uutelankatu 8
20780 Kaarina
johanna.rantanen75@gmail.com
0400 926 004
Drak'era
Marica Stolpe
Malax
marica.stolpe@gmail.com
Gridelion
Laura Veijalainen
Lahti
gridelion@gmail.com
044 090 0025
Hollandroy
Ulrika Biström
Ingvalsbyntie 528
10520 Tenhola
ulrika.ehrnsten@hotmail.com
040 709 1439
Ignitia
Anni Roiha
Riihimäki
anni@ignitia.fi
040 156 5616
IT IS
Tiina Kosunen
Heinävedentie 163
83100 Liperi
kennel.itis@gmail.com
050 556 5626
Kare-Saran
Saara Kares
Asemantie 428
36100 Kangasala as
karesaran@gmail.com
044 291 5477
Kastaalin
Pirita Syrjänen
Mäntsälänkuja 116
09430 Saukkola
pirita.syrjanen@gmail.com
050 3737 537
Kiilankullan
Sari Mehtovuori
Kauraojantie 9
40530 Jyväskylä
kennel@kiilankullan.fi
040 721 7803
Rochallor
Kirsi Liikanen
Ruhantie 123
16450 Mallusjoki
kirsi.liikanen@phnet.fi
040 762 1090
Working Stripes
Tiina Vartiainen
tiina.m.vartiainen@gmail.com
0500 503 413

Karkeakarvaiset

Hollandroy
Ulrika Biström
Ingvalsbyntie 528
10520 Tenhola
ulrika.ehrnsten@hotmail.com
040 709 1439
Meevaller
Riitta-Maija Järvinen
Rajalantie 73
39150 Pinsiö
riitta.jarvinen@meevaller.fi
050 321 4641
Syrjän
Ulla Eerikäinen
Syrjäläntie 81
15540 Villähde
eerik.ulla@phnet.fi
044 500 0327
Vauhtiraidan
Tiia Tamminen
Nokia
vauhtiraidan@gmail.com
044 567 5257
Woodenshoe's
Mira Salminen
Saviniementie 113 B
87970 Jormua
mira.salminen@woodenshoes.fi
040 591 5334
Zemin
Mimmi Mäkynen
Kilvakkalantie 11
39530 Kilvakkkala
mimminposti@gmail.com
040 564 7393