Erikoisnäyttely 2021

Erikoisnäyttely 10.7.2021, Kisariihen urheilukenttä, Pöytyä

Tuomari Holm Larnemaa Marianne, Suomi

Sanalliset arvostelut ovat luettavissa Kennelliiton jalostustietojärjestelmässä.

BIS

  1. Hertogin Hadewych V.D. Rozeborgh (pk)
  2. Zemin Erri-Heti (kk)
  3. Ihqu (lk)

BIS-veteraani

  1. Hertogin Hadewych V.D. Rozeborgh (pk)
  2.  Zemin Erri-Heti (kk)
  3. Azuricoyotes Chimarvamidium (lk)

BIS-pentu

  1. Sentähden Taianlumous (lk)

BIS-kasvattaja

  1. Vauhtiraidan (lk)

BIS-jälkeläisluokka

Jälkeläisryhmiä ei esitetty BIS-kehässä.

Erikoisnäyttelyn edustetuin kasvattaja

Hollandroy (pk)

Erikoisnäyttelyn menestynein kasvattaja (Stemma’s kiertopalkinto)

Vauhtiraidan (kk)

Erikoisnäyttelyn vanhin veteraani

Zemin Erri-Heti (kk)


Hollanninpaimenkoira lyhytkarvainen

Nartut, pikkupentuluokka 5-7 kk

31 Riva Des Terres De Drak – POISSA

Urokset, pentuluokka 7-9 kk

27 Sentähden Ennusmerkki – PEK1, KP, VSP-pentu
28 Sentähden Gemini – PEK2, KP
29 Sentähden Taikatemppu – PEK3, KP
30 Sentähden Talismaani – PEK4

Nartut, pentuluokka 7-9 kk

32 Diever Kaiannco – PEK3
33 Sentähden Lemmenloitsu – PEK2 KP
34 Sentähden Taianlumous – PEK1, KP, ROP-pentu, BISPEN1

Urokset, avoin luokka

35 Kiilankullan Forseti – EH2
36 Working Stripes Aramis – ERI1, PU1, SA, VSP, SERT

Nartut, junioriluokka

37 Jep Rinne Run V.D. Graaslinies – ERI2
38 Kare-Saran Ikuinen Vappu – ERI1, PN3, SA, ROP-juniori
39 Kare-Saran Irtokarkki – ERI3

Nartut, avoin luokka

40 Cucaracha Yoda Kaiannco – EH
41 Gridelion Rapunzel – ERI3
42 Ihqu – ERI1, PN1, SA, ROP, SERT, MVA, BIS-3
43 Kiilankullan Sjöfn – ERI4
44 Kiilankullan Vellamo – ERI2
45 N’navarra – H
46 Rochallor Dazzler – EH

Nartut, käyttöluokka

47 Drak’era Dråpa – POISSA

Nartut, veteraaniluokka

48 Azuricoyotes Chimarvamidium – ERI1, PN2, SA, VET ROP, VARA-SERT, BISVET-3


Hollanninpaimenkoira karkeakarvainen

Urokset, nuorten luokka

49 Cato Von Der Schozachaue – ERI1, PU2, SA, VARA-SERT

Urokset, avoin luokka

50 It Is Double Topaz – HYL
51 Vauhtiraidan Agentti – ERI4
52 Woodenshoe’s Green Goblin – ERI
53 Woodenshoe’s Grey Dawn – ERI1, PU1 SA, VSP, SERT
54 Woodenshoe’s Keep The Faith – ERI2
55 Zemin Iso-Weeko – ERI3

Urokset, valioluokka

56 Meevaller Eco Egoist – EVA
57 Woodenshoe’s Just A Charmer – ERI1, PU3, SA
58 Woodenshoe’s Simply Startling – POISSA

Urokset, veteraaniluokka

59 Zemin Enne-Star – ERI1, PU4, SA, VET VSP

Nartut, junioriluokka

60 Vauhtiraidan Be My Baby – EH2
61 Vauhtiraidan Billie Jean – ERI1, PN3, SA, SERT, ROP-juniori

Nartut, avoin luokka

62 Jb Fletcher – EH
63 Meevaller Fanni Fantastinen – ERI4
64 Vauhtiraidan Adore – ERI1
65 Vauhtiraidan Andrea – ERI2
66 Woodenshoe’s Simply Sparkling – ERI3
67 Zemin Ilo-Gladiola – ERI

Nartut, käyttöluokka

68 It Is Double Sapphire – HYL
69 Zemin Eiku Titan-Heti – ERI1, ROP-käyttökoira

Nartut, valioluokka

70 Hantaywee Maiara – POISSA
71 Zemin Gladiola-Erri – ERI1, PN2, SA

Nartut, veteraaniluokka

72 Meevaller Doornroosje – ERI2
73 Zemin Erri-Heti – ERI1, PN1, SA, ROP, VET ROP, BIS-2, BISVET-2

Kasvattajaluokka

3002 Vauhtiraidan – 1 KP
3003 Woodenshoe’s – 3 KP
3004 Zemin – 2 KP


Hollanninpaimenkoira pitkäkarvainen

Urokset, junioriluokka

1 Hollandroy Fight Fire With Fire – ERI1, PU1, SA, VSP, SERT, ROP-juniori
2 Saralpian Bernard – POISSA

Urokset, avoin luokka

3 Hollandroy Yetti – ERI2, PU3, SA
4 Hollandroy Yggdrasil – ERI1, PU2, SA, VARA-SERT
5 Nuttandale’s Arthur – ERI3

Urokset, veteraaniluokka

6 Hagrid – POISSA

Nartut, junioriluokka

7 Hollandroy Fade To Black – ERI3
8 Hollandroy The Shortest Straw – ERI2, PN4, SA
9 Saralpian Barbie – POISSA
10 Saralpian Bianca – ERI1, PN2, SA, SERT, VSP-juniori
11 Tarita’s Blowing Bubbles – ERI4
12 Uma Flower Fatality – ERI
13 Umbra Flower Fatality – ERI

Nartut, nuorten luokka

14 Anlexandra Von Der Reutbergquelle – ERI1, PN3, SA, VARA-SERT
15 Spacetime Bahamut – EH2

Nartut, avoin luokka

16 Benja Jolt Mo Chomrádai – ERI4, SA
17 Hollandroy Yippee – ERI3, SA
18 Hollandroy Yxi Kaxi – POISSA
19 Ohiyesa Du Mont Brabant – EH
20 Spacetime Asterisk – EH
21 Tarita’s Usha Of Sonlight – EH
22 Tarita’s Very First Time – ERI2, SA
23 Tarita’s Xceptional Beauty – ERI
24 Tarita’s Xtra Spicy – ERI1 SA

Nartut, valioluokka

25 Hollandroy Xtra Special – ERI1, SA

Nartut, veteraaniluokka

26 Hertogin Hadewych V.D. Rozeborgh – ERI1, PN1, SA, ROP, VET ROP, BIS-1, BISVET-1

Kasvattajaluokka

3000 Hollandroy – 1 KP

Jälkeläisluokka

5000 Hollandroy Xtra Special – 1 KP